AKG C314

Odešleme pravděpodobně do Sobota, 30.03.
I
optimalni kompromis ve vybavenosti mezi C414 a C214
Ilfiren 05.08.2019
Zvuk teto serie je naprosto kultovni a proto jsem se rozhodl jit do toto kapsle, ale nepotreboval jsem vsechny vlastnosti, ktere nabizi C414 (vice moznosti HPF a utlumu), na druhou stranu C214 nema zadne moznosti zmeny smerove charakteristiky, proto se pro mne stal C314 optimalni volbou. Cena za tento mikrofon sla za posledni roky dolu. Po obdrzeni mikrofonu jsem prisel na to, ze je to dane zmenou zeme vyroby. Vyroba se presunula z Rakouska do Madarska a Slovenska. Oproti Rakouskemu C314 ma vyssi gain, zvukove ale neslysim rozdil. Osobne mam nejradeji kulovou charakteristiku, pokud je pro ni pri nahravani prilezitost, dostanu z toho pro mne nejlep znejici frekvencni spektrum. HPF zabira dost daleko (100Hz), pro mne by bylo lepsi vzit frek. 80Hz viz jedna z možností na 414. HPF tedy moc nevyuzivam, resim az softwarove. Pokud chcete cisty zvuk typicky pro AKG, ktery tu je uz desitky let, moznost menit smerovou charakteristiku, pak neni moznost slapnout vedle.

J
JMTRSA 12.02.2018
Pou¸ívám v domácím studiu na náb?r vokál? a n?kterých nástroj?. Naprosto skv?lý zvuk a mnoho mo¸ností (sm?rových Charakteristik).