Naskladnění během 4-5 týdnů
Naskladnění během 4-5 týdnů

Tento produkt bude brzy naskladněn a hned poté může být expedován.

Peter Österreich Priessnitz 28.11.2017
Velice dobrá baskytara vzhledem k cen? výrobku. Masívní t?lo, dobrý zvuk
Skv?lý design. Kobylka u hlavy není moc dobrá,ob?as E struna ze ¸lábku vypadne. Proto se také mo¸ná h??e ladí do oktávy.
Jinak vcelku za ty peníze dobrý nástroj.

S
Kupte si tuto basu a k ní dobrý popruh.
Smells 09.04.2023
Chtěl jsem něco levného, ale zase ne úplné čínské dřevo bez kontroly kvality. Jednu takovou baskytaru Dimavery jsem si před 20 léty pořídil, stála asi 210 Euro a opravdu to není nástroj, ale nějaké zvuky z toho šly.
Ale zpět k HB. První nástroj, který jsem u Thomana pořídil byla basa PJ-4. Líbila se mi univerzálnost nástroje tedy spojení snímače z Jazz Bass a Precious Bass a opravdu skvělá cena. Baskytara i před Vánočními svátky dorazila velmi rychle cca. za tři dny. Zpracování i zvuk byl oproti čínské mnohem lepší. Bohužel, ale teď možná bohudík (o tom později) kobylkový snímač měl hrozné noise. Asi vadný kus. Pouhý den před koncem 30-ti denní záruky jsme nástroj vrátil. Thomann ne jen že zaplatil poštovné zpět, ale i celou cenu plus poštovné co jsem platil já za doručení. Neuvěřitelné!!! Dostal jsem zpět celou částku tedy asi 140 euro.
Mezitím se mi zalíbila tato Jazz Bass a i recenze byly super. Cena, byla jen o 30 euro vyšší, protože se u této basy již neplatí poštovné.
PJ-4 nebyla špatná, za ty peníze opravdu dobrý nástroj, (pominu-li výrobní vadu noise) ale připlatit si 30 euro opravdu stálo za to.
Basa je nádherně zpracovaná, k čemuž jsem neměl výhrady ani u PJ-4, ale ten zvuk je úplně někde jinde. Nemůžu uvěřit tomu, že je někdo schopen vyrobit tak dobrý nástroj a ještě ho poslat z Číny do Německa a potom ještě zadarmo do jiného státu.
Ke zpracování a seřízení:
spojení krk - tělo u obou bas od Thomana perfektní, žádné mezery na rozdíl od starého Číňana Dimavery. PJ-4 byla seřízená líp, u JB-75 bylo potřeba trošku víc prohnou krk, protože v nízkých polohách to drnčelo, ale to je otázka 5 minut práce s imbusovým klíčem. U JB-75 mnohem lepší struny. JB-75 má trošku křivě některé vruty v pickguardu (úplná malichernost).Mechaniky drží ladění i při drsnějším zacházení i při slapu.
Zvuk:
rozdíl mezí Čínou Dimavery a PJ-4 obrovský, ale když srovnám PJ-4 s touto JB-75 je rozdíl stejně propastný. JB-75 a jeho snímače Roswell jsou skvělé za tuto cenu, mnohem lepší než snímače u PJ-4 a to při rozdílu pouhých 30 euro.
Pohoda hraní:
Čína Dimavery má tlustý krk 43mm , stejně tak jako JB-4. Na JB-4 se ovšem hrálo oproti Dimavery mnohem lépe, díky opravdu dobrému seřízení. Ovšem JB-4 byla mnohem lehčí oproti obou basám a to znatelně. JB-75 je stejně těžká jako Čínský Dimavery, ale má úzký krk 38 mm, ale za ten skvělý zvuk ta váha prostě stojí.
Celkový dojem těchto tří baskytar:
20 let stará čínska Dimavery – za tehdejší cenu 210 euro, těžká (asi stejně jak JB-75), špatně hratelná basa se špatným zvukem.
PJ-4 – za 140 euro dobrá a dobře zpracovaná baskytara, opravdu lehká s dobrým avšak průměrným zvukem, který za rozdíl 30 euro a lehčí váhu oproti JB-75 nestojí
JB-75 – hlavní nevýhodou této basy je opravdu monstrozní hmotnost. Basa je sakra, ale sakra těžká. Chce to opravdu dobrý popruh, ale dobrá zpráva je, že vám to basa 100x vrátí svým zvukem a cenou, která je u takto kvalitního nástroje až směšná! Pořád tomu nemohu uvěřit, že takový nástroj stojí 170 euro. Jestli se rozhodujete mezi Squier od Fendera a HB volba je jasná.
Závěrečné hodnocení JB-75 a samotného e-shopu:
+opravdu skvělý zvuk - srovnatelný s 2x tak drahým nástrojem Squier od Fendera.
+zpracování - není sice dokonalé - křivý vrut v pickguardu) a ne úplně ideálně nastavené propnutí krku, ale to je asi možné i ani u 2x dražších nástrojů.
+rychlost dodání
+přístup Thomanna při vrácení zboží
+cena,cena a opět cena – tomu opravdu nemůžu uvěřit jak skvělý nástroj jde pořídit za 170 euro.
+srovnání toho co jsem byl schopen pořídit před 20 lety za 210 euro(totální šrot) za opravdu kvalitní nástroj za 170 Euro.
-jediné mínus opravdu vidím ve váze baskytary. Basa je fakt těžká. Nedoporučuji dlouhohrajícím hráčům a ženám.
-zpracování není 100%, ale „jen“ 95%. Je otázkou, jestli je u i u konkurence 100%. Já myslím, že ne.
= neutrální shrnutí – vyplatí se koupit zdánlivě univerzálnější a levnější PJ-4? Ne, ne a zase ne! Horší zvuk PJ-4, ale menší váha nevyváží tuto sice mnohem těžší, ale skoro dokonalou baskytaru JB-75.
I ve srovnání opravdu dobrého prodejce Thomann a jejich dobrých baskytar se najde hvězda co vyčnívá a tím je JB-75. Moje doporučení je tedy - kupte si JB-75 a k ní dobrý popruh. Odvděčí se Vám krásným a univerzálním zvukem srovnatelným s 2x tak drahým nástrojem a opravdu skoro dokonalým zpracováním.

S
Slávek 20.02.2020
Po nastavení (vyrovnani) krku a mirném zabroušení pražců je to naprosto skvělá basa!

f
fraks 21.11.2017
Za malé peníze luxusní nástroj !!!