839 Kč

Dodání přibližně v rozmezí Středa, 24.04.Čtvrtek, 25.04.
Ž
Malý vzhledem, velký použitím
Želva 28.12.2023
Tento mikrofon mne zaujal vzhledem a cenou, když jsem hledal ozvučení akustické kytary.
Objednal jsem hned 2 kusy. Při prvním zvučení koncertu folkové kapely jsem musel uznat, že ozvučení akustické kytary tímto mikrofonem je excelentní. Postupem času jsem tento mikrofon začal používat i k Live ozvučení houslí, mandoliny, příčné flétny, ale také třeba banja (velmi doporučuji). Dokonce lze použít i k ozvučení harfy, což je dost těžká disciplina. Vše také samozřejmě závisí na kvalitě odposlechů a jejich citlivém ořezání zpětné vazby.
Na bicí nástroje se mi osvědčilo použít mikrofon k ozvučení Hi hat (shora cca 5cm) a také Ride (zdola).
Jediné, co je potřeba zohlednit je, že každý jednotlivý kus má částečně svou vlastní zvukovou charakteristiku a proto je potřeba při opakovaném stejném zvučení dávat vždy stejný mikrofon ke stejnému nástroji, jinak je potřeba přezvučit. (odstraněno tím, že mám tyto mikrofony očíslované).
Nyní jich mám již 6ks a stále mne překvapují svou univerzálností.
Také se mi nestalo, že by mne některý z hudebníků zvuk pohanil, což je vlastně největší pochvala.
Vřele doporučuji.