Behringer FCB1010

Szállítás megközelítőleg Hétfő, 29.04. és Kedd, 30.04. közt.
P
Pyramid123 19.05.2020
Nagyon jó ár / érték arányú kapcsolópedál. Strapabíró és csak elsőre tűnik nehéznek a programozása. Két segítség a használatához:

Programozás pedálokról (YouTube):
Behringer FCB1010 Full Tutorial / Video Manual

Programozás FCB1010 Manager programmal (YouTube):
FCB1010 Manager Tutorial -FCB1010 Editor for Mac & PC

A kezelésre azért adtam ****-ot, mert ha mindkét MIDI csatlakozó be van dugva (MIDI In és MIDI Out), akkor a kijelzőn a "88" felirat villog bekapcsolás után! Ez egy firmware hibajelenség. A háttérben ezt az MMSI-bemeneti porton keresztül érkező ActiveSense üzenetek okozzák az FCB1010 indításakor: bekapcsoláskor az FCB1010 RAM tesztet hajt végre, amelyet zavarnak a bejövő MIDI üzenetek.

Ezt a hibát az alábbiak szerint küszöböltem ki: Vagy csak az egyik vagy csak a másik kábel legyen a készülékhez csatlakoztatva! Tehát a MIDI In csatlakozót csak (!) a Manager szoftverből való felprogramozás során (FCB1010 SysEx Rcv pedál) kell használni. Az FCB1010 éles használat során pedig csak (!) a MIDI Out kábelt kell csatlakoztatni! A villogás így nem jelentkezik. Összegezve: a két kábelt Ne használjuk egyszerre!
Gyakori programozáskor ez kényelmetlen. Ha viszont ritkán van szükség az FCB1010 Manager szoftverre, akkor ennek nincs nagy jelentősége.
Az FCB1010 Manager szoftver különben nagyon kényelmes és villámgyorsan (pedál nyomogatás nélkül) használható.

s
saszi 10.06.2019
ár érték arányban a legjobb