Behringer U-Phoria UM2

Szacowana dostawa pomiędzy Czwartek, 4.04. and Piątek, 5.04.
ML
Najtańszy interfejs audio
Merlin LH 25.12.2020
Wybrałem ten interfejs z powodu niskiej ceny i z uwagi na niewielki rozmiar i wagę, bo potrzebowałem urządzenia, które bez większych problemów będzie można przewozić w plecaku. Pomimo że nie jest to najlepszy interfejs i nie użyłbym go w domowym studio, to spełnia on swoją funkcję - w moim przypadku było to nagrywanie mikrofonu i prowadzenie rozmów przez Skype.

Interfejs jest wyposażony w funkcję bezpośredniego monitorowania, co znacznie ułatwia stosowanie go w komunikatorach internetowych, bo pozwala to oszczędzać głos jednocześnie mając na uszach izolujące słuchawki. Niestety, głośność odsłuchu w przypadku stosowania mikrofonu dynamicznego jest dosyć ograniczona.

Największą wadą urządzenia jest brak dedykowanych sterowników, przez co trzeba korzystać zewnętrznych sterowników ASIO. Niestety powoduje to kłopot z wysoką latencją - w przypadku podłączenia np. gitary elektrycznej i uruchomienia sprzętowej symulacji wzmacniacza pojawia się spore opóźnienie, które uniemożliwia komfortową grę. Niemożliwe jest też korzystanie z dwóch aplikacji korzystających z interfejsu na raz - nie możemy, np. używać programu DAW i przełączać się pomiędzy YouTubem albo Spotify.

Dla osób, które nie zamierzają podłączać gitary elektrycznej, a potrzebują taniego i lekkiego interfejsu, będzie to dobry wybór. Zdecydowanie bardziej polecam jednak większego brata - UMC202HD - który jest już wyposażony w dedykowane sterowniki od Behringera i nie ma wspomnianych problemów z latencją.

OR
Prosty i skuteczny
Olek Rzepczynski 02.11.2021
Bezproblemowa instalacja, dobre brzmienie, znakomita cena. Czego chcieć więcej?

O
Good bang for the buck.
Offtime 18.02.2023
Could have better windows drivers. Other than that, I would say exceeds expectations.