Behringer X Air XR18

Wysyłka spodziewana do dnia Piątek, 19.04.
R
Rtykon 13.04.2019
Mikser jest po paru graniach i nagraniach z zespołem 4 osobowym.
Wrażenia?
Nie powrócę już do miksera analogowego!
Możliwość konfiguracji, zapisywanie scen (ustawień), pełna konfiguracja matrycy wejść i wyjść pozwala na adaptację w każdych warunkach. Sprawuje się doskonale, żadnych kłopotów z zasięgiem sieci wifi. Jakość dźwięku (również przy zapisie) w zupełności zadowalająca, nie są zauważalne jakiekolwiek opóźnienia.
Czego mi brakuje:
Brakuje mi przekazywania dźwięku (monitora) do komputera poprzez wifi. Jak by to było dostępne, to byłoby to już marzeniem. Praktycznie całkowicie bezprzewodowa praca.

Mikser dość mocna się nagrzewa, choć nie ma to wpływu na stabilność pracy.
Dodałem zewnętrzny mały (cichy) wentylator i mikser jest ledwo co letni (chłodny) po 12 godzinach pracy.

Moje podsumowanie:
W tym przedziale cenowym nie ma lepszego miksera. Jest bezkonkurencyjny.

Świetny wynalazek
3rzyk 13.07.2020
Świetne urządzenie, nieprawdopodobna jakość biorąc pod uwagę tę cenę. Jest poręczny i mały, jednocześnie solidnie wykonany. W dodatku wszystko jest banalne w obsłudze i zaprogramowanie całego sprzętu zajmuje mniej niż kwadrans. Idealna sprawa na początkujące studio, salę prób, koncerty w klubach, świetnie nadaje się do grania na odsłuchach dousznych. Pozwala każdemu z członków zespołu (do 6 osób) regulować własną wersję miksu i ustawić dźwięk na przody z dowolnego miejsca na sali (nie jest się przykutym do konsoli i można wszystko regulować na tablecie/laptopie/telefonie). Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby aktualnie można było dostać na rynku coś lepszego, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę.

E
Fajny sprzęt, za niską cenę!
Eddie_02 05.01.2021
Mikser posiadam od około roku, sprawuje się świetnie. Używam go do nagrywania muzyki w moim studio, do nagłaśniania koncertów, oraz jako mikser/interfejs podczas koncertów z moim zespołem. Urządzenie posiada wiele plusów, między innymi do że jest bardzo poręczny, posiada 18 wlotów, oraz 6 niezależnych wylotów, co mnie bardzo cieszy jak za taką cenę. Niestety jak każde urządzenie ma też swoje minusy, jednym który zauważyłem niejednokrotnie jest tracenie łączności z wbudowanego routera. Podsumowując jest to bardzo dobry sprzęt dla zaawansowanego realizatora jak i profesjonalnego, fajny odpowiednik midasa za dużo niższą cenę. Jakbym miał polecić, to polecę. Pozdrawiam!

IB
Wart każdego grosza...
Ihor B. 28.05.2019
Do tej pory naprawdę podoba mi się to, ale moim głównym zarzutem jest słaby punkt dostępu WiFi. Użyłem go w kościele i aby odzyskać dostęp powinienem aktywować we wszystkich telefonach tryb samolotowy. W każdym razie zamiast tego użyję zewnętrznego routera z XR18 podłączonym przez Ethernet. Poza tym ta rzecz jest naprawdę świetną jednostką na te pieniędze. Polecam.

Agataa 13.02.2021
Zanim kupiłem mikser Behringer X Air XR18 byłem przeciwnikiem mikserów cyfrowych.
Kupiłem go, nie wiedząc jak zmieni moją pracę z dźwiękiem.
Od tej pory wożę ze sobą ten mały mikser, zamiast dużego stołu mikserskiego wraz z dodatkowymi efektami. Jednocześnie służy mi jako stage box, więc nie trzeba wozić multicore'a.
Polecam!

k
Budżetowy wyjadacz
kacpi1606 19.12.2019
Poszukiwałem miksera z dostateczną ilością wejść dla perkusji oraz małych koncertów. Wybrałem XR18, ponieważ posiada wbudowany interface. Jeśli chodzi o preampy, znów mnie zadowoliły, posiadałem UMC1820, obydwa urządzenia posiadają przedwzmacniacze firmy MIDAS i wszystko brzmi zadowalająco. Jedyne minusy to małe problemy z łączeniem przez zewnętrzne Wi-Fi oraz niekiedy nagrzewanie się urządzenia (jednak nie sprawiło to jakichkolwiek problemów oprócz przykłucia uwagi). W tej cenie nie ma sobie równych. Ma wszystko czego potrzeba, nie tylko dla amatorów. Polecam

p
Great functionality for reasonable price
p_romm 21.02.2024
I'm amateur, so I'm hard to judge sound quality, however in scope of functionality I have surf the Internet back and forth, and with this price there is no competition to XR18. Great choice for IEM or home studio. As previous reviewer said, it produces some heat, but can be compensate by installing fan in rack. I bought it because of multitrack recording and 6 independent outputs (except main).

P
Profesjonalne urządzenie
PoTrzebniBAND 27.08.2020
Zakup tego miksera to była jedna z najlepszych decyzji. Urządzenie wykorzystujemy już od początku 2019. Dla zespołu weselnego (gitara, bas, klawisze, akust perk., 4 wokale) jest to idealne rozwiązanie. Po za świetnym brzmieniem, wygodną obsługą i minimalizmem, sprawdza się znakomicie podczas rejestracji dźwięku. Nagrywa każdą ścieżkę osobno.
Minusem jest słabe wifi, ale wystarczy podpiąć zewnętrzny router i już po problemie.
Brak fizycznych faderów nie musi nikogo niepokoić :) aplikacje na IOS czy Andrida są intuicyjne, choć szkoda, że totalnie różne.

POLECAMY z czystym sumieniem :)
PoTrzebni Band

Polecam. I recommend
Anonimowy 01.12.2022
Oprogramowanie x air edit słabe, ale to bdb sprzęt. Mobilny i ma ogromne możliwości.
Software x air edit weak, but it's very good hardware. Mobile and has great opportunities.

MatEty 07.03.2024
Narazie nagrywam zespołowe próby...świetnie się spisuje