Harley Benton CST-24HB Tortoise Flame

Wysyłka spodziewana do dnia Środa, 24.04.
Jest przyzwoicie
Anonimowy 25.02.2016
Gitara dotarla po 3 dniach od wyslania pieniedzy. Jest ze mna juz miesiac. Wymagala regulacji - brzeczace progi, ale te bolaczki juz za mna.

WYGLAD
Wyglada pieknie. Jest solidnie wykonana, dosc ciezka i nawet plastikowe wykonczenia nie przeszkadzaja (zwlaszcza jak sie im nie przygladamy).

BRZMIENIE
Pick-upy o dziwo daja rade. Prózno w nich szukac mocnego ataku, ale nie do tego sa przewidziane. Brzmienie jest "okragle", lekko zamulone, ladne do grania bluesa, rocka, elektrycznego jazzu. Spodziewalem sie czegos znacznie gorszego.

OSPRZET
Mostek wbrew pozorom da sie regulowc, choc tylko czesciowo. Moze nie struna po strunie, ale nie jest tak, ze jest sztywny.

Godne pochwa?y sa klucze. Gitare z czasem pewnie zmodernizuje, ale one pozostana. Stawiaja przyjemny opór, sa precyzyjne i trzymaja strój jak nalezy.

PODSUMOWANIE
Ogólne odczucia mam bardzo pozytywne. Gra sie bardzo wygodnie, gryf stworzony jakby pod moja reke.

Jest szansa, ze po wymianie plastikowego siodelka, zmianie pickupów (mimo wszystko) i zainstalowaniu solidniejszego mostka, bedzie to moja podstawowa gitara, a wysluzony Ibanez trafi na sciane.

Za niewielkie pieniadze otrzymalem produkt wartosciowy, gdzie skupiono sie na wlasciwosciach instrumentu, a nie na ladnym wykonczeniu (plastiki). Zeby tylko tego brzeczenia nie bylo na poczatku...

e
Piękna Sztuka - Niczym Venus z Milos :)
emilpomocniczy 15.07.2023
Wyjątkowo udana gitarra z wyścigowej stajni HB, która niczym nissan gtr deklasuje sprzedażą konkurencję :) a dlaczego deklasuje i skąd nerwowe ruchy konkurencji ? Jak mniemam postęp technologiczny, który dotarł na daleki Wschód pozwolił na taką obróbkę materiałów, że jakością dorównują najbardziej znanym światowym markom, które wydaje się przespały ostatnie 3o lat, produkując w koło Macieju, to, co wymyślono 60 lat temu - dojąc na kasę klientów ile wlezie :) w tym momencie pojawia się taka firma jak HB, z mocną jak widać motywacją dostarczania coraz lepszych produktów dla muzyków zarówno tych zaczynających przygodę z gitarą, jak i tych zaawansowanych :) Przed zakupem czytam, zawsze wiele komentarzy i oglądam filmy na yt, i znane marki zapewne się zastanawiają jak będzie wyglądać ich sprzedaż na 3o lecie firmy Harley Benton :) Moim zdaniem, o ile dożyjemy, to będziemy otrzymywać coraz lepszy sprzęt w coraz ciekawszych konfiguracjach, a także autorskich projektach inżynierów i muzyków z Harley Benton, których pomysły prześcigną ,,omszałych dziadków,, z branży :) Czas na coś nowego Panowie i Panie :)

Gitarka śpiewa w moich palcach jak syrena wabiąca marynarzy na rozległych wodach artyzmu :) Nie, nie kopiuję znanych muzyków, staram się przelać ,,to co w mojej duszy gra,, :) Życzcie mi powodzenia, a ja wam życzę takiego zadowolenia ze swoich gitar, jak ja mam z Harley Benton CST-24HB Tortoise Flame :)

Jeden szczegół
MK52 06.03.2020
Gitara dobrze ustawiona, nienagannie brzmiąca, bardzo przyjazny gryf, który świetnie leży w ręce i daje możliwość precyzyjnej gry.
Wykonanie bardzo ładne, poza jednym szczegółem, a mianowicie wykończenia otworów f-holes.
Polecam zakup. Jestem bardzo zadowolony. Uwielbiam ten instrument.