Harley Benton DB02-BK Electric Double Bass
Krótki czas oczekiwania (zazwyczaj 2-5 dni)
Krótki czas oczekiwania (zazwyczaj 2-5 dni)

Produkt został zamówiony i ma być do nas dostarczony w przeciągu kilku dni.

TW
Świetny instrument
Tomek W. 11.11.2023
Od jakiegoś czasu rozglądałem się za kontrabasem. Jestem gitarzystą basowym z kilkunastoletnim stażem, ale kontrabas od zawsze był w planach. Niestety na razie nie chciałem wersji akustycznej.
Długo się zastanawiałem, który wybrać. Pod uwagę brałem również NS Design WAW 4c oraz Ibanez UB-804.
Wybrałem ostatecznie ten instrument. Powody poniżej:
1.) Chciałem się przekonać czy to dla mnie i ostatecznie nie chciałem wydawać większych pieniędzy. Tym bardziej, że o ile NS Design miał dobre opinie to już Ibanez nie do końca.
2.) Chciałem instrument bez markerów progów, bo to może mi utrudnić w przyszłości przejście na wersję akustyczną, HB ma takie markery ale jedynie z boku. Zupełnie mi to nie przeszkadza.
3) Bardzo fajnym pomysłem jest wyjście na słuchawki.
Po zamówieniu instrument przyszedł kurierem. Thomann dobrze go zabezpieczył na czas transportu.
A teraz coś o jego walorach.
Instrument wykonany bardzo dobrze - jestem bardzo miło zaskoczony. Podstrunnica ma poprawny radius a pozostałe elementy są solidnie wykonane.
Brzmienie naprawdę dobre. Miałem okazję być u kolegi kontrabasisty, który na co dzień gra na kontrabasie akustycznym i też był bardzo zaskoczony zarówno jakością jak i brzmieniem.
Podsumowując instrument spełnił moje oczekiwania. Brzmi ładnie, jest dobrze wykonany. Struny, które założono są dobrej jakości i ładnie brzmią. Instrument trzyma strój i naprawdę mogę go polecić osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z kontrabasem.
Jedyny minus to chyba tylko pokrowiec. Jest marnej jakości i lepiej z nim nie spacerować jak będzie deszcz padał.
Teraz wiem, że czeka mnie zakup kontrabasu akustycznego ;)