Łącznie
Właściwości
Dźwięk
Wykończenie

Świetna gitara!

Jakiś czas temu kupiłem nowego Gibsona Les Paul Faded - jeden z tańszych Gibsonów, ale miał grać jak te z wyższej półki. Rozczarowanie wielkie, gitara nie stroiła, była ciężka, nie do końca wygodna - nie dało się jej dobrze ustawić (albo wysoka akcja strun albo brzęczała). Po 4 miesiącach sprzedałem i kupiłem 5 x tańszego HB DC Junior.

Muszę szczerze powiedzieć, że mam dużo więcej radości z DC Juniora, niż z Gibsona. Gitara była poprawnie ustawiona od razu po wyjęciu z pudełka. Wizualnie - perfekcyjna, żadnej ryski, skazy, niedociągnięcia.

Jedyna rzecz, która mi nie do końca odpowiadała to brzmienie - fabryczny przetwornik ma trochę delikatniejsze brzmienie, niż te montowane w Juniorach Gibsona. Nie zrozumcie mnie źle - gitara brzmi świetnie - trochę w stylu telecastera - ale ja szukałem mocniejszego brzmienia i wymieniłem przetwornik. Obniżyłem trochę akcję strun. Teraz jest bajka!!!

Za:

- cena!

- wygoda (waga, wygodny gryf)

- idealna gitara do modyfikacji

- wygląd i wykonanie - perfekcyjne

- trzyma dobrze strój

Przeciw:

- jakbym miał się do czegoś doczepić - to potencjometry są różnych marek i chodzą inaczej (jeden chodzi płynniej)

Mieszane uczucia:

- pickup - osobiście wolę więcej mocy