Harley Benton G212 Celestion V30

Wysyłka spodziewana do dnia Czwartek, 25.04.
SM
Bardzo dobry dzwiek za niewielkie pieniadze.
Simon Media 23.09.2018
Gram metal (glównie Death Metal), podlaczam do niej Joyo Zombie. Taki zestaw sprawdza sie, dzwiek jest bardzo dobry. Uzywam gitar 7 jak i 6 strunowych.

Kolumne uzywam w domu - mozna na niej grac bardzo cicho - dostosowac sie do warunków domowych i dzwiek jest bardzo dobry. Mimo malej glosnosci dzwiek jest potezny. (i bije na glowe male wzmacniacze typu combo przeznaczone do cwiczen - czuc moc).
Sprawdzilem je równiez na próbie zespolu (porównywalem z moja kolumna 4x12) i spokojnie mozna na niej grac do perkusji - rozkrecona glosno równiez bardzo dobrze brzmi.
Mam jedynie drobne zastrzezenia co do samego wykonania - glosniki nie byly wg mnie odpowiednio mocno dokrecone (przy duzych basach kolumna brumila) - ale poprawilem to (dokrecilem je) bez zadnego problemu.

Plusy:
- profesjonalne brzmienie V30
- cena
- mniejsza i lzejsza niz 4x12 (latwiej nosic/przewozic)
- mozna grac w domu (i dalej ma kopa)
- mozna grac na próbie zespolu
- dobrze wyglada w salonie

minusy:
- jakosc wykonania - trzeba bylo samemu mocniej przykrecic glosniki
- tolex w naroznikach kolumny nie jest idealnie dociety - przez co sa widoczne milimetrowej grubosci biale szczeliny (zamalowaeem je czarnym markerem i wyglada dobrze).

Ogólnie jestem z tej kolumny bardzo zadowolony. I polecam ja kazdemu kto szuka dobrze brzmiacej kolumny w rozsadnej cenie. I majac ja juz u siebie w domu i znajac jej wszystkie wady i zalety kupilbym ja ponownie.
Jezeli jednak zalezy Ci na najwyzszej jakosci wykonania (i nie chcesz nic przy niej samemu robic) to zastanów sie czy bedzie Ci ona odpowiadala.

k
kirurocker 10.08.2017
W swojej klasie cenowej bezkonkurencyjna kolumna, estetyczne wykonczenie. Porownujac do innych znacznie drozszych modeli konkurencyjnych firm uwazam, ze roznica dzwieku pomiedzy Harley Benton jest jedynie przeplacaniem. POLECAM!!!

P
Kolumna w cenie samych V30!
Przem76 02.08.2017
Zakupilem kolumne HB G212 Vintage do grania i nagrywania w domu, podlaczam ja do wzmacniacza Stonehead.

Spisuje sie swietnie, choc zastrzegam ze to jest moja pierwsza kolumna gitarowa (do tej pory gralem na wzmacniaczach typu kombo), wiec nie mam porównania do innych tego typu, ale to co slysze, podoba mi sie.

Kolumna jest bardzo dobrze wykonana, jednak nie do konca rozumiem po co wlozono do niej pianke, prawdopodobnie by tlumic drgania, ale podejrzewam ze niestety kosztem walorow brzmieniowych.
Wnioskuje to po opiniach innych uzytkowników, ktorzy usuwaja pianke z kolumny.
Na razie nie mam takiej potrzeby, podoba mi sie tak jak jest.

Powtorze wyswiechtany slogan:
W tej cenie nic lepszego (nowego)nie znajdziecie!

R
Radas 13.11.2022
Doskonala jakosc, wykonczenie i dzwiek

K
Fenomenalna!!!
Korneliusz 12.12.2019
Nic dodać nic ująć. Polecam z całego serca.

Good inexpensive cab
MrStrings 23.04.2024
Good sounding cab, inexpensive, seems built to last.
V30s sound just as you would expect and the weight is appropriate. At this price point there is really nothing else you could buy, either new or used.

F
Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny
Fylyp93 30.05.2020
Kolumna dająca bogate brzmienie bez wymogu wykładania tysięcy zł
Z dobrym wzmacniaczem zapewni nagłośnienie na każdy koncert ;)
W dodatku jest dosyć lekka, patrząc na gabaryty wydaje się że jest cięższa.

Bardzo fajna kolumna
Matron 24.09.2019
To moja pierwsza kolumna gitarowa i uważam, że bardzo dobra.
W środku naprawdę są celestiony v30. Od kiedy przesiadłem się z komba na head+kolumna - nie potrafię już grać na niczym innym. Kolumna ta bardzo dobrze oddaje właściwości lampowego wzmacniacza. Jest lekka, ładna, posiada wygodne uchwyty. Jedyna wada to tylko delikatnie widoczne miejsce łączenia tolexu, ale w tej cenie to żadna wada. Jest jeszcze jedna dość ważna rzecz, którą zauważyłem to to, że kolumna ta gra bardzo kierunkowo co jest i zaletą i wadą jednocześnie. Gdy kolumna stoi tuż za mną, nie słyszę się bardzo dobrze, no chyba że położę ją na czymś lub odejdę trochę do przodu. Ale zaletą tego jest to, że nie przeszkadza innym na scenie wasz głośny wzmacniacz.

S
Tani kon roboczy
StivO 19.07.2018
Kolumne uzywalem kilka lat temu, byl to kon roboczy do grania Live. Mimo przecietnego wykonczenia oferuje dosc dobre brzmienie, a jak sie wezmie pod uwage cene, to wprost swietny stosunek cena/jakosc. Materialy sa dosc przecietne, mimo to, nie tragiczne.

z
Paczka entry level, która zostanie z toba na dluzej
zdraw 03.07.2018
Celestiony Vintage zapakowane do tej paczki, to klasa sama w sobie. Do mocnego grania ta paczka sprawdzi sie idealnie. Swietnie sprawdza sie na próbach jak i na koncetach w malych klubach. Dostarcza wystarczajaco duzo mocy i jest latwiejsza w transporcie niz 4x12