Harley Benton TE-80 NT Deluxe Series

Wysyłka spodziewana do dnia Piątek, 19.04.
Piękna gitara
Malcer 26.08.2019
Wygląd/ wygoda

Gitara wygląda wspaniale, progi są nabite tak, że umożliwiają ustawienie bardzo niskiej akcji strun, ale ich powierzchnia wygląda jak po pilniku, wystarczy je przeszlifować i wypolerować, a gitara wizualnie i manualnie jest bez zarzutu.

Brzmienie

Fabryczny układ elektroniki preferuje brzmienia czyste, na pewno świetnie sprawdzi się np. w country, ale dwa single od strata (bridge i neck) jednakowo nawinięte o tak samo spolaryzowanych magnesach nie dają redukcji szumów w pozycji środkowej, można to poprawić w zasadzie bez kosztów zakładając przy gryfie przetwornik middle, wówczas układ będzie działał jak w typowym tele z redukcją szumów w pozycji środkowej. Zastosowane materiały dają klarowne, jasne brzmienie gdyby zastosować single niskoszumowe (np. Noiseless) gitara stanie instrumentem absolutnie uniwersalnym nie ustępującym dużo droższym, markowym gitarom.

Ogólnie

Za stosunkowo umiarkowaną cenę mamy oryginalnie wyglądający instrument. Oferta idealna dla kogoś kto sam potrafi wyregulować i dopasować pod swoje upodobania gitarę, lub zna dobrego lutnika.
Natomiast gitarzysta początkujący na pewno nie zrazi się do gitary biorąc ten instrument do ręki, ponieważ fabryczne ustawienia akcji i menzury są przyzwoite.

Stosunek jakości do ceny

To już jest nokaut, gdyby tu przyznawać gwiazdki to można przyznać maksymalną ilość i jeszcze parę dołożyć.

V
ciakwy zemiennik profesjonalnego telecastera
Valdoorf 18.10.2018
idealny jako druga gitara. Jako glówna raczej bym sienie zdecydowal, troche przeszkadza mi chropawa podstrunnica - nie jest to gladki lakier jak we Fenderach. Za te pieniadze trudno znalezc nawet uzywana gitare w tej klasie :)