Shure SM57 LC

Wysyłka spodziewana do dnia Piątek, 19.04.
SM57
Mingovian 03.08.2020
Its a very good sounding and durable mike.. I got flood in my rehearsal room once and it got water.. I don't have golden ears but can not hear the difference.. :) I have used it in 6 years.. Standard in audiorecording. have used it on snare and guitar cabinet. It is not possible to get anything better for this price..

Great mic
Matthewpl 25.01.2018
Overall just a great microphone for miking guitar cabined. There is a reason why they have bunch of those in every studio in the world.

F
Wspaniały!
Fil2 27.08.2022
Klasa sama w sobie- jak to Shure. Krystalicznie czysty dźwięk- idealny na czysto, ale świetnie nadający się do obróbki na stole. Z pewnością zaopatrzę się w większą ilość

TS
Klasyka
TheToneNation Studio 27.04.2019
Doskonały mikrofon, bardzo solidny i wszechstronny.
Nadaje się właściwie do każdego źródła, zarówno na scenie jak i w studio nagrań.
Brzmieniowo ma swój oryginalny, vintage'owy charakter.
Każde studio powinno mieć przynajmniej kilka egzemplarzy - polecam!

S
Indestructible role model
Saikotik 03.10.2023
This is the most used microphone for a reason - it is reliable, sounds always good, staple of microphones. I used it to capture my rig for my digital solutions and I'm more than happy with how it turned out. Even with little knowledge how to place mics, how they work etc, you get really good results!

P
Legenda w dobrej cenie
PuffNoocy 24.01.2024
Ten mikrofon zna każdy. Wciąż zaskakuje mnie dysproporcja ceny do jakości tego mikrofonu. Jak na niską cenę produktu bardzo duża powtarzalność wykonania. Uniwersalny i niezastąpiony. polecam

U
Studio
Usser 15.11.2019
Świetny, uniwersalny mikforon to bardzo wielu zastosowań

B
SHURE SM57 LC
Bonno 14.06.2017
Wart swojej ceny. swietny jak to shure.

B
One of the best
Boletz 31.10.2023
This microphone is a benchmark in the microphone sections.
There is a reason why you can find one in every studio in the world. Totally recommend.

p
Najlepszy uniwersalny mikrofon dynamiczny
przemy_slav 14.03.2023
Do rejestracji gitary elektrycznej, do perkusji, do wokalu... Wszechstronny!