Superlux HM40-C

Wysyłka spodziewana do dnia Czwartek, 28.03.
V
Ca?kiem w porzadku
VoiceStudio.pl 25.11.2017
Uzywany na kamerze i do malomembranowych pojemnosciowek. Dobrze sie spisuje, jest w porzadku :)

S
Not bad for its price
Sumatt 26.12.2023
Mount isn't bad for its price. If microphone isn't very long/heavy it does the job. Using longer shotgun microphones with deadcat might be problematic due to fur weight (rubber bands are not "strong" enough to keep weight). If you want to use it on boom pole you might need to use some kind of spacer between pole thread and mount itself, otherwise thread might touch microphone.

Prosty, solidny
Misiek 16.07.2017
Uchwyt do mikrofonu wykonany jest solidnie. Sposób mocowania pasuje do mocowania go na statywie lub stopce aparatu. Niestety nie posiada mozliwosci regulacji kata nachylenia.

x
polecam
xMich 28.08.2023
dobre wykonanie, pasuje do the t.bone EM 9600. możliwość zamontowania w aparacie oraz na gwincie statywowym. + za niską cenę