Thomann CTM-700

Szacowana dostawa pomiędzy Czwartek, 4.04. and Piątek, 5.04.
r
Wszystko sie zgadza
radwoc 17.10.2018
Urzadzenie moze sluzyc zarowno jako tuner oraz metronom.

Ekran jest podswietlany, czytelny, nad ekranem dodatkowo sa klasyczne 3 diody (dwie czerwone i jedna zielona).
Strojenie moze odbyc sie zgodnie ze wzorem strojenia (gitara, gitara basowa - w tym pieciostrunowa, skrzypce, ukulele) lub w trybie chromatycznym.
Aby nastroic instrumenty akustyczne, zamiast wbudowanego mikrofonu, mozna wykorzystac "zabke" z mikrofonem (w zestawie), podlaczana kabelkiem do wejscia input. Wystarczy zapiac ja gdzies na glowce i dziala lepiej niz przez wbudowany mikrofon.
Urzadzenie moze dzialac w trybie bypass: posiada zarowno wejscie jak i wyjscie, ale ze wzgledu na raczej delikatna konstrukcje raczej nie nada sie "na scene" i gitarzysci czy basisci raczej skorzystaja z rozwiazan tunera wbudowanego w posiadany juz efekt lub kostke podlogowa.
Gitare akustyczna stroi sie bardzo wygodnie, wskazania strzalki na glownym wyswietlaczu sa precyzyjne i nie reaguja nerwowo. Precyzja strojenia jest nieco wieksza niz przy tunerach "diodowych".
Obudowa jest czarna, przyjemna w dotyku, jakby lekko "ogumowana", nie brudzi sie latwo. Z tylu druciana podstawka umozliwiajaca postawienie urzadzenia.
Z boków oprócz wejscia i wyjscia jest gniazdo sluchawkowe na minijack 3,5 mm i regulacja glosnosci. Jesli sluchawki nie sa wpiete, to urzadzenie slychac przez wbudowany glosnik. W trybie tunera urzadzenie "gra" dzwieki, ale nalezy to traktowac w kategorii "bajer", bo glosniczek raczej bedzie wykorzystywany w trybie metronomu.
Dzwiek metronomu jest ostry, donosny, jego brzmienie ma sie przebic przez halas, dlatego niekoniecznie polubia go grajacy w sluchawkach perkusisci.
Oprocz wyboru miary taktu w zakresie 0-9 mozna zmieniac pattern rytmiczny; jest ich sporo, triolowy, 2 swingowe (triolowy i osemkowy) i jeszcze kilka innych.
W trybie metronomu najbardziej brakuje funkcji "tap" i mozliwosci zmiany brzmienia clicka, ale w tej kategorii cenowej urzadzenie chyba nie ma konkurencji.

Zalety:
- precyzja strojenia
- dodatkowa przystawka/mikrofon do instrumentow klasycznych
- tryb metronomu

Wady:
- brak funkcji "tap"
- brak mozliwosci zmiany brzmienia clicka

Tuner
Arek1976 13.07.2021
bardzo dobry w tej cenie tuner., Polecam

P
Nie dla perkusisty.
Pawulon 27.09.2023
Wolno reagujące klawisze na nacisk. Radzę dołożyć i kupić porządny sprzęt.

D
Polecam!
Divisio23 30.12.2020
Idealny stroik do instrumentów.
Prosta obsługa, a urządzenie wychwyca nawet minimalne różnice, dzięki czemu można precyzyjnie nastroić gitarę.
Zdecydowanie polecam zakup stroika.

Jest ok
Marekmdk 12.03.2024
Urządzenie bardzo dobre jak na tą cenę. Wykonanie mocno plastikowe, ale robi robotę. Metronom i tuner działa super, łatwe w obsłudze, proste do nagłonienia z razie konieczności. Polecam

J
Jaruza 06.01.2021
Prosty,pomocny, tani- wszystko co potrzebne w tego typu urządzeniach.

W
Dobry tuner
Wandreas 07.09.2020
Tuner świetny jak za te pieniądze, trudno znaleźć lepszy w tej cenie. Doskonale nadaje się do strojenia różnych instrumentów, a zarazem jest prosty w obsłudze, posiada metronom który może się przydać. Podsumowując, doskonały wybór dla początkujących jak i bardziej doświadczonych, polecam

L
Bardzo dobry tuner
Lisiasty77 25.01.2024
w tej cenie nie mam się do czego przyczepić, po prostu dobrze spełnia swoje przeznaczenie.

W
nie do basu pasywnego
Wiesia 01.06.2018
Nie nadaje sie do basu pasywnego, doklada bardzo duzo zaklócen przy podlaczeniu w line in.

P
Dobry stroik swietny metronom
Pestka 24.04.2019
wszystko działa sprawnie i tak jak powinno a za te pieniądze naprawdę warto