Yamaha MX49 V2 Black

Wysyłka spodziewana do dnia Czwartek, 25.04.
PS
Najlepszy synth w swojej klasie cenowej
Pawe? S. 21.03.2021
MX49 używam w domowym studio. Synth posiada świetne brzmienia pianin, keyboardów i organ - od razu gotowe do użycia. Są pełne i mają dużo przestrzeni. Funkcja layer pozwala połączyć dwa brzmienia i wtedy można uzyskać jeszcze bardziej masywne brzmienie. Realistyczne brzmiące skrzypce i akustyczne basy. Szybko można edytować brzmienia zmieniając atak / sustain czy dodawać echo.

Wszystko jest pod ręką. Wchodząc głębiej w ustawienia jest możliwość też dodawania delay'a, chorus'a czy innych FX.

Plastik jest matowy przez co nie widać że jest wypalcowany, jednak trochę szybko się rysuje. Klawiatura jest typowo synthezatorowa.

MX49 posiada wbudowany interface audio, dzięki temu możemy po USB nagrywać midi lub audio w stereo. Konfiguracja MX49 z komputerem może być trochę kłopotliwa na początku (jeśli ktoś to robi w ogóle po raz pierwszy) jednak jest na ten temat dużo informacji w internecie. Nadaje się na scenę jak i do studia jako klawiatura sterująca lub jako kontroler DAW.

Klawiatura jest bardzo lekka i robi wrażenie delikatnej jednak jest całkiem solidnie zbudowana. Nic nie trzeszczy ani nie ugina się.

Pitch bend stawia bardzo przyjemny opór i szybko wraca do swojej pozycji.

Moim zdaniem najlepszy synth w tym przedziale cenowym.
Bardzo polecam!