Electro Harmonix Green Russian Big Muff Fuzz

Wysyłka spodziewana do dnia Poniedziałek, 29.04.
P
Wyjątkowo dobra reedycja
Propeller 12.05.2020
Kostka jest reedycją legendarnego "zielonego" lub "rosyjskiego" muffa.
To zaskakujące, ale oryginalne egzemplarze słynęły z nie do końca precyzyjnego wykończenia obwodu i w efekcie - z tego, że różniły się między sobą brzmieniem. Zdarzały się egzemplarze wybitne, ale sporo było też zupełnie przeciętnych. Trudno zatem powiedzieć jak powinna brzmieć "dobra" reedycja.
Jednocześnie, brzmienie tej kostki odróżnia ją nieco od innych muffów i powoduje wielki uśmiech na twarzy. Z jakiegoś powodu to naprawdę brzmi jak stare zielone muffy i brzmi bardzo dobrze. W porównaniu do innych muffów, ten model ma trochę inaczej brzmiący środek pasma. W porównaniu do np. modelu 'Pi', zielone muffy zawsze były lepiej słyszalne w mix'ie i w przypadku tej kostki wszystko się zgadza.
To co mnie zaskoczyło (pozytywnie) - biorąc pod uwagę rynkowy standard i półkę cenową - to mnogość grywalnych ustawień. Z tej kostki naprawdę można wykręcić więcej niż jedno - dwa brzmienia i to jest cecha, która powinna wyróżniać warte uwagi stompboxy.

Nie wiem czy to najlepiej brzmiąca wariacja na temat starego, zielonego (rosyjskiego) muffa. Być może króla spośród wariacji na temat zielonego muffa powinno się szukać w takich modelach jak EQD Hoof lub w modelu produkowanym przez Wren & Cuff ("TALL FONT RUSSIAN"). Kostki te jednak znajdują się w nieco innej półce cenowej.
Za cenę tej kostki, chyba nie da się dostać lepiej brzmiącego zielonego muffa.

Polecam, naprawdę nie ma na co narzekać (szczególnie biorąc pod uwagę cenę) i jest czym grać.

Świetny big muff
Anonimowy 20.03.2022
Bardzo dobrze wykonany efekt, sprawdza się również niesamowicie.